اطّلاعيه ي شماره دو شبكه ي پيشران ( ثبت و حمایت ایده ها و طرح ها - بخش اوّل )

بسیار مهم ، لطفاً با نهایت دقت و صبر مطالعه شود.
اطّلاعيه ي شماره دو شبكه ي پيشران ( ثبت و حمایت ایده ها و طرح ها - بخش اوّل )
محور مورد نظر در اطّلاعیه شماره دو بسیار مهم و اساسی است و به نوعی مهمترین اطلاع رسانی شبکه در این مقطع می باشد.
Date:1395/9/27

با تشكر و قدرداني از از همراهی صبورانه ، مدبّرانه و ارزشمند شما عزيزانی که شبکه پیشران  را دنبال می نمایید  ؛ می بایست موارد و توجّهات مهم ذیل ، تحت عنوان اطّلاعيه شماره دو  به محضرتان تقديم گردد : ( قابل ذكر است كه محتواي تمامي اطّلاعيه ها در مجالی در آينده ، در بخش راهنما ی سايت قرار خواهد گرفت)

محور مورد نظر در اطّلاعیه شماره دو بسیار مهم و اساسی است و به نوعی مهمترین اطلاع رسانی شبکه در این مقطع می باشد ؛ زیرا افراد بسیاری برای ارائه ایده ها و طرح های خود در شبکه ، نکاتی را مد نظر دارند که یقیناً با مطالعه این اطّلاعیه ، بخش معظمی از این نکات در اذهان عزیزان تبیین و روشن می گردد و این مهم می تواند منجر به تصمیم گیری های بهتری برای عضویت در شبکه ؛ شود.

1.      در خصوص ثبت ایده های نوآورانه و طرح های مدوّن آماده به اجراء ، یکی از نگرانی های پیش رو ، محافظت از مالکیت فکری و به اصطلاح حقوق کپی رایت برای این ایده ها و طرح ها ، می باشد. شبکه پیشران که مالکیت آن در اختیار موسسه نورالاصفیاء می باشد ، بواسطه این ارتباط ساختاری ، خود دارای مرکز آموزش دانشگاهی و پژوهشگاه رسمی وزارت علوم می باشد و طرح و ایده ها در این مجموعه ها ، به ثبت مالکیت حقوقی خواهند رسید.  شبکه پیشران همچنین در این مسیر و برای اطمینان خاطر حداکثری ، تمامی پروژه ها و طرح ها را در یکی از مراکز مالکیت فکری دانشگاه های معتبر کشور ، همچون دانشگاه تهران ؛ به ثبت می رساند.

بر این اساس هر ایده و طرحی که در قالب این شبکه ارائه گردد ، از امتیاز صدور مالکیت فکری برای طرح خود ، بهره مند می شود.

قابل توجه است ؛ پذیرش طرح ها و ایده هایی که مالکیت فکری آنها در جای دیگری و بنام افراد دیگری به ثبت رسیده است ، در شبکه ممکن نبوده و در هر مقطعی این مهم پیرامون طرح و ایده ای افشاء گردد ، ضمن حذف آن طرح از چرخه حمایتی شبکه ، فرد طراح ایده ، نیز مجبور به ترک عضویت در شبکه می باشد. شبکه پیشران همچنین آماده است با استفاده از ظرفیت های درونی خود ، در موارد معارضه حقوقی محتمل ، برای اثبات مالکیت فکری طرح ها و ایده های اعضاء خود ؛ امکان همکاری و استفاده از تیم وکلاء مجرب و کارآمد همراه با شبکه را که مرتبط به این گونه موارد فعالیت می کنند ؛برای اعضاء فرآهم آورد.

2.     پیرامون نحوه دریافت حمایت های مالی از مخاطبین و پرداخت این حمایت ها به افراد طراح و طرح های مورد نظر حامیان ؛ ذکر دو مورد بسیار مهم می باشد. اوّل آنکه جهت حمایت مالی از ایده و یا طرحی ، ابتدا می بایست در شبکه ثبت نام نمایید ؛ در بخش پروژه ها بر اساس مطالعه تصادفی و یا جستجو دقیق ، پروژه ای که بتواند نظرتان را جلب نماید ؛ انتخاب نموده و از طریق سازوکار موجود در ذیل صفحه اختصاصی همان طرح ، اقدام به حمایت مالی مد نظر خودتان ؛ بنمایید. تمامی طرح های مورد پذیرش شبکه در چهار گانه ای ؛ یا بصورت عام المنفعه می باشند و عواید آن صرفاً معنوی است و حامی در قبال حمایتی که می نماید ، هیچ محصول و یا خدمات و یا سهمی را دریافت نمی نماید ؛ یا بصورت تأمین منافع برای حامیان طراحی شده است که در این گونه طرح ها و ایده ها ، حامی می تواند بر اساس اینکه سهام و یا خدماتی خاص و یا محصولی عرضه ، شده است ؛ بر اساس روش های موجود در شبکه ، در ذیل همان صفحه پروژه اقدام به پرداخت حمایت نماید. میزان حمایت از پروژه و طرح ؛ بر اساس آنچه طراح برای حمایت خیر خواهانه ، سهام و یا بسته های خدمات و یا محصول ؛ معیّن می نماید ؛ نمی باشد و میزان حمایت کاملاً بر اساس میل حامی می باشد و می تواند از یک ریال تا چند ده و چند صد میلیون تومان باشد. اعداد نیاز مالی پروژه و قیمت واحد و پایه که طراح آن را معیّن می کنند صرفاً جهت اطلاع رسانی است و شفا سازی است. روش های پرداخت حمایت مالی شما اعضاء و حامیان محترم شبکه پیشران ، با گذر زمان ، پیشرفت ، ارتقاء و کسب امتیاز های لازم ؛ بیشتر و متنوع تر خواهد شد و در این مهم آسودگی و سهل بودن این امکان برای شما حامیان محترم ، مد نظر است. از حوصله و ارزشی که برای همراهی این شبکه و ارتقاء سطح کیفی خدمات آن صرف می نمایید ؛ نهایت تشکر و قدردانی را می نماییم.

 

نکته بسیار مهم که مجدداً مورد تأکید قرار می گیرد : به جهت اینکه کسب برخی موارد و ملزومات فعالیت مالی این شبکه ، همانند اخذ نماد اعتماد و یا درگاه اینترنتی تراکنش بانکی و البته به جهت جمع آوری میزان قابل قبولی از ایده ها و طرح ها برای آغاز پروسه جذب حمایت جمعی و بخاطر تأمین سلیقه و علاقه ی حامیان، که ممکن است هر کدام در حوزه خاصی باشد ( فیلم ، انیمیشن ، مستند ، موسیقی ، علمی ، آموزشی ، خیریه ای و ...) ؛ در یک ماه آینده ؛ یعنی تا انتهای دی ماه سال جاری این شبکه صرفاً به پذیرش اعضاء و طرح ها می پردازد و هیچ گونه فعالیت مالی در آن روی نمی دهد. البته بدیهی است بلافاصله بعد از این یک ماه ؛ فرآیند های مالی مد نظر با قوّت اجرایی می گردند. این زمان فرصتی است که ، شما می توانید با کارکرد ها و بخش های مختلف شبکه و انواع مشارکت های غیر مالی اعضاء ، آشنا گردید.

3.    دریافت حمایت ها ؛ از طریق حساب بانکی مرتبط به این شبکه ، می باشد ؛ که از سه طریق قابل نظارت است :  ارائه گزارش هفتگی ، قرار دادن آنلاین صفحه دریافتی ها و پرداختی ها ( ورودی ها و خروجی ها ) حساب ، که خود بانک عامل ،آن را مدیریت می نماید ، در پیشگاه شما مخاطبین و اعضاء محترم پیشران  ، در قالب یکی از صفحات شبکه ، بصورت رسمی و زنده  ؛ و در نهایت حسابرسی  دوماهانه  در حضور چهره های شناخته شده کشور ؛ که در واقع ، هر دو ماه ، تیمی از چهره های مطرح ، مردمی و محبوب کشور که با این شبکه آشنا می باشند ، آن هم به انتخاب خود مخاطبین شبکه ( از طریق نظر سنجی در بخش کمپین ها ) ؛ برای این مهم منتخب و با شبکه همکاری می نمایند.

4.     پرداخت مبالغ حمایتی از یک طرح و یا پروژه ، که از جانب جمعی از حامیان تأمین گردیده است ؛ با الگوی Investment banking در اختیار طراح و ایده پرداز قرار می گیرد ؛ تا نحوه استفاده از این منابع کاملاً روشن و قابل مدیریت باشد و از هرگونه سوء استفاده محتمل جلوگیری به عمل آید. ( پیرامون این بند در قالب اطّلاعیه دیگری بیشتر توضیح خواهیم داد )

از همراهي ، همدلي و شكيبايي شما ؛ كه با درك و بينش عميق و ارزشمندتان ، ما را به موفّقیت اين حركت بزرگ و ملّي دلگرم  مي فرماييد ؛ نهايت تشكر و قدرداني را مي نماييم.

 

 

با احترام

بیست و هفتم آذر ماه 1395


Rss Services Print  -(58 Body)  Visitor Count: 1076
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image